Czy wyobrażacie sobie studiowanie bez kserografii?
Dziś, w dobie globalizacji, normalne funkcjonowanie czegokolwiek nie byłoby możliwe bez zakładów reprograficznych!!!!

 

A przecież jeszcze parę lat temu… było inaczej…
Gdy powstawała pierwsza nasza pracownia kserograficzna w Domu Studenckim „Zaścianek” katowickiej Akademii Ekonomicznej (rok 1990 – byłem wtedy młodym i pięknym studentem AE), w Katowicach było może niespełna 10 zakładów kserograficznych, zatłoczonych, drogich, cuchnących tonerem i wydzielającym się bardzo nadmiernie ozonem. Prace magisterskie pisało się na kredzie… i w najlepszym przypadku na OPTIMIE!!! (z komputerów królowały wtedy wszechpotężne swym ogromem ODRY…) A na oprawę pracy czekało się tygodniami...

 

Dziś na każdym niemal rogu ulicy można znaleźć kserokopiarkę, komputer jest w każdym domu, no może z Internetem trochę gorzej, ale lada moment i to się zmieni… i wspaniale! Przecież właśnie chodzi o upowszechnienie wiedzy, o wyciągnięcie się z ciemności, o wzrost świadomości i.. jakości życia – to Świadomość przecież określa Byt!!!

 

Jakby nie patrzeć, to jest pole naszej aktywności.

W latach 1992-1994, powstawały kolejne nasze pracownie w Katowicach: DS „7” Uniwersytetu Śląskiego, w Hotelu Pielęgniarek Śląskiej Akademii Medycznej i we wnętrzu Akademii Wychowania Fizycznego.

 

W dalszym rozwoju postawiliśmy na ilość, i w latach 1999 – 2003 powstały pracownie w Warszawie: w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Ursynowie, w Wojskowej Akademii Technicznej na Bemowie i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina... ale ilość w tym przypadku pogarszała jakość. Po doświadczeniu tej mądrości zredukowaliśmy nasze terytorialne (ilościowe) zapędy do dwóch zakładów w Katowicach, gdzie w naszą pracę wlewamy dużo serca i radości...

 

Nasze pracownie

  • Kserografia Baza – siedziba firmy, serwis, magazyn – Katowice, Panewnicka 2a(1), Tel/fax +48 32 782 0359, kom. +48 696 353 113.
  • Kserografia AWF – Akademia Wychowania Fizycznego - Stara Hala Sportowa, Katowice, ul. Mikołowska 72a Tel kom. 694 142 375.
  • Kserografia WST - Wyższa Szkoła Techniczna, Katowice, ul. Rolna 43 kom. +48 696 353 079.
  • Kserografia WIEŻA - Dwie Wieże Stalexportu i Węglokoksu, Katowice, ul. Mickiewicza 29, tel. +48 532 564 065

 

Myślę (nieskromnie), że to najlepsze pracownie kserograficzne w mieście, zresztą sprawdźcie sami!!!

 

Kierunki naszych działań:

  1. Wdrażanie nowoczesnych systemów powielania cyfrowego: nisko i wysokonakładowego, wielko i małoformatowego,
  2. Czarno – białego i pełnokolorowego,
  3. Eksploracja najtańszych źródeł zaopatrzenia w materiały eksploatacyjne, urządzenia reprograficzne i części zamienne,
  4. Nieustanne szkolenie i podnoszenie kwalifikacji pracowników firmy,
  5. Rozszerzanie asortymentu usług dostępnych w naszych pracowniach.